Ładowanie...

EngBook

O projekcie

Klient:Przedsiębiorca – nauczyciel języka angielskiego
Wdrożenie:EngBook
Zakres prac:System do nauki języków obcych
Rok wdrożenia:aplikacja desktopowa - 2012
aplikacja internetowa - 2015
aplikacja mobilna - 2019

Opis systemu

System do nauki języka angielskiego przeznaczony dla nauczycieli i uczniów.

Jest to platforma e-learningowa, która umożliwia naukę indywidualnym użytkownikom oraz organizowanie nauki przez nauczycieli. Funkcjonalność typu marketplace umożliwia nauczycielom prowadzenie swoich grup po wykupieniu odpowiedniej licencji.

System EngBook umożliwia szybkie, efektywne i trwałe przyswajanie języka angielskiego oraz bardzo istotnie wspomaga zapamiętywanie dużej ilości słownictwa. W odróżnieniu od standardowych kursów językowych system umożliwia współpracę nauczyciela z uczniem. Nauczyciel dobiera zestawy ćwiczeń dla wybranego ucznia lub grupy uczniów – z szerokiego ich zbioru dostępnego w systemie – po czym weryfikuje postępy podopiecznych, w czym platforma czynnie go wspiera.

Opis problemu

Nauczyciel języka angielskiego na poziomie licealnym doszedł do wniosku, że tradycyjny sposób realizacji zadań domowych jest niedostosowany do oczekiwań uczniów, którzy chcą i potrafią korzystać z urządzeń multimedialnych. Bardzo wysoko ocenił potencjał wspierania nauki języka za pomocą dostępnych technologii. Zauważył ponadto, że inni nauczyciele również opracowują oryginalne metody i materiały dydaktyczne, a nie mają możliwości dzielenia się nimi. Dotychczasowe zbiory materiałów nie pozwalały na ich metodyczne wykorzystanie w sposób interesujący dla uczniów, nie wspierały powtórek i nie rejestrowały wykonanych prac oraz postępów w nauce.

Opis rozwiązania

Nauczyciel zgłosił się do nas z prośbą o opracowanie programu komputerowego, który realizowałby jego pomysły w zakresie dydaktyki języka angielskiego. Początkowo stworzyliśmy aplikację desktopową (2012), która z czasem przerodziła się w serwis webowy (2015). W roku 2019 stworzyliśmy również wersję mobilną systemu.

Aplikacja oferuje system ZAPAMIĘTYWACZEK do nauki słówek. Filmy wideo ułatwiają naukę gramatyki. Ćwiczenia z odsłuchami pozwalają nabrać naturalnej angielskiej wymowy. Nauczyciele mogą zarządzać grupami uczniów. Mają możliwość skorzystania z ponad 1000 ćwiczeń umieszczonych w serwisie. Mogą wysyłać zadania domowe, które sprawdzane są automatycznie, a statystyki ich wykonania pozostają do wglądu nauczycieli. Indywidualni użytkownicy mają dostęp do ćwiczeń, które wybierają według potrzeb. Mogą monitorować zarówno historię swoich prac jak i ich wyniki. Mają dostęp do indywidualnych słowników, a system automatycznie tworzy plany powtórek wpisanych słówek i wspomaga ich regularne powtarzanie poprzez testy oraz informacje zwrotne.

Korzyści

  • Stworzenie nieodpłatnego serwisu do nauki języka angielskiego dla użytkowników indywidualnych to korzyść marketingowa dla pomysłodawcy i właściciela serwisu.
  • Pomysłodawca oferuje system nauczycielom na zasadach licencyjnych, w ten sposób monetyzując rozwiązanie i osiągając dodatkowe zyski.
  • Udostępnienie serwisu nauczycielom oraz stosowanie serwisu w prywatnej nauce języka (pracy z grupami uczniów) popularyzuje platformę i zachęca do jej dalszego rozwoju.

Jeżeli masz ciekawy pomysł związany z edukacją, porozmawiajmy o tym. Chętnie zbudujemy odpowiednie rozwiązanie.

EngBook

Technologie

  • PHP
  • Javascript
  • CSS
  • MySQL
Translator<br/><small>zbudowany na sieciach neuronowych</small> Nasz translator