Ładowanie...

Estima

O projekcie

Klient:OSDW Azymut
Zakres prac:Sprzedaż – maksymalizacja sprzedaży z jednoczesną optymalizacją stanów magazynowych pod kątem ciągłej dostępności produktów.
Rok wdrożenia:2019

System ESTIMA pomaga w efektywnym prognozowania sprzedaży produktów dla wydawnictwa Azymut. System wykorzystuje metody uczenia maszynowego do analizy dotychczasowych danych sprzedażowych i za pomocą zaawansowanych algorytmów prognozuje przyszłą sprzedaż. Odpowiednie dobranie zbiorów uczącego i testowego zapewnia bardzo wysoką skuteczność, pozwalającą na skrócenie całego cyklu wydawniczego, poprawę rotacji produktów, obniżenie kosztów magazynowania, przy jednoczesnej realizacji maksymalnej sprzedaży. Przekłada się to wprost na wzrost zysków.

Opis problemu

Firma posiadała dane sprzedażowe dla ponad kilkuset artykułów, gromadzone od 2014 roku, w różnych formatach (różne formaty baz danych), podzielone na wewnętrzne kategorie (grupa, tematyka, wydawca, itp.). Ludzka analiza oparta o metody standardowe (wynik poprzedniego roku, średnia z paru lat, mediana, regresja liniowa, itd.) dawała niespójne i niezadawalające wyniki. Wyzwaniem jest prognozowanie poziomu zamówień (zapasów), by możliwe było sprzedanie jak największej liczby egzemplarzy, szczególnie w okresach (sezonach) największego popytu. Firma nie mogła znaleźć odpowiedniego i gotowego rozwiązania, dlatego zleciła nam opracowanie systemu Estima.

Opis rozwiązania

Zbudowaliśmy modele predykcyjne, które przewidują wysokość sprzedaży na podstawie dotychczasowych danych. Odpowiednio dobrane zbiory:uczący i testowy, w połączeniu z wydajną technologią, pozwala uzyskać bardzo wysoką skuteczność predykcji. System wyposażony jest w przyjazny interfejs, który pozwala na prognozowanie sprzedaży w wielu wariantach. Wyniki są wspierane przez atrakcyjne wizualizacje analizowanych danych pokazywanych w wielu różnych przekrojach. Dzięki zaprojektowaniu odpowiedniego interfejsu API platforma Estima została włączona w obieg dotychczasowego przebiegu pracy. Pozwoliło to uniknąć dodatkowych kosztów, nie trzeba było też specjalnie szkolić pracowników.

Korzyści

  • maksymalizacja sprzedaży
  • minimalizacja stanów magazynowych
  • eliminacja strat - zalegających i niesprzedanych artykułów
  • zapewnienie odpowiedniej dostępności artykułów
  • uwolnienie środków obrotowych, zmniejszenie kosztów, realny wzrost zysku

W podobny sposób możemy zwiększyć także Wasze zyski. Porozmawiajmy o tym!

Estima

Technologie

  • CakePHP
  • Bootstrap
  • Javascript
  • Python
  • PostgreSQL
Translator<br/><small>zbudowany na sieciach neuronowych</small> Nasz translator