Ładowanie...

LLIL

O projekcie

Wdrożenie:LLIL
Zakres prac:Platforma do nauki nowoczesnej logistyki
Rok wdrożenia:2020

Projekt współfinansowany z programu Erasmus+, realizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, FH Joanneum M.B.H. oraz CIS - Scuola per la Gestione D'Impresa.

Zakres prac

Zbudowanie innowacyjnej platformy e-learningowej dostępnej w 4 językach (angielskim, polskim, niemieckim i włoskim) umożliwiającej użytkownikom naukę logistyki w erze Internetu Rzeczy oraz Logistyki 4.0. Utworzenie strony internetowej informującej o projekcie.

Opis problemu

W związku z coraz większym znaczeniem transportu międzynarodowego i obecności nowych technologii w logistyce wykładowcy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu zauważyli potrzebę stworzenia systemu wspomagania nauki nowoczesnej logistyki. Charakterystyka przedmiotu i chęć ujednolicenia treści nauczanych na poziomie europejskim zaowocowała pomysłem na międzynarodową współpracę przy wsparciu programu Erasmus+.

Opis rozwiązania

Posługując się treściami edukacyjnymi dostarczonymi od naszych partnerów dostosowaliśmy platformę Moodle do potrzeb projektu LLIL. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kwestionariuszom użytkownicy mogą odkryć, czy są Twórcami Innowacji czy Odbiorcami Innowacji, a dzięki temu otrzymać dostęp do spersonalizowanej ścieżki nauki. W platformie zaimplementowany jest też test umiejętności miękkich, które są kluczowe dla pozostałej części kursów. Wyniki testów służą do ułożenia spersonalizowanych ścieżek nauki. Użytkownik platformy nabywa nowe umiejętności w projektowaniu i wdrażaniu innowacji w logistyce. Zdobywa wiedzę w zakresie nowoczesnej logistyki. Interaktywne prezentacje i quizy pozwalają na efektywne zapamiętanie informacji i na bieżąco testują wiedzę nabywaną przez studentów. W zadaniach rozwiązywanych przez studentów stosowane są elementy gamifikacji (zadania podawane są w formie atrakcyjnych gier).

Korzyści

  • spersonalizowane ścieżki nauki - odpowiadające osobowości studenta
  • ułatwiony dostęp do wiedzy z zakresu innowacyjnej logistyki dla studentów
  • uatrakcyjnienie nauki dzięki zastosowaniu elementów gamifikacji

Jeśli szukasz technologicznego partnera do współpracy w stworzeniu atrakcyjnej platformy edukacyjnej, to skontaktuj się z nami. Porozmawiajmy o Twoich potrzebach i pomysłach na ich rozwiązanie!

LLIL

Technologie

  • Moodle
  • jQuery
  • Bootstrap
Translator<br/><small>zbudowany na sieciach neuronowych</small> Nasz translator