Ładowanie...

nEYron

O projekcie

Klient:EY Polska (Ernst & Young)
Zakres prac:Opracowanie translatora, opartego na sieciach neuronowych, dla dokumentów z dziedziny działalności Klienta: audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego.
Rok wdrożenia:2018

Zakres prac

System wspomagania tłumaczenia specjalistycznego z zakresu doradztwa finansowo-księgowego i audytu, wykorzystujący zaawansowane metody uczenia maszynowego. System wspomaga tłumaczenie automatyczne, wykorzystując metody uczenia maszynowego (sztuczne sieci neuronowe). Tłumaczy specjalistyczne dokumenty doradczo-audytorskie oraz finansowo-księgowe.

Aplikacja działa w sieci lokalnej klienta, znacząco ułatwiając proces tłumaczenia tekstów zawierających specjalistyczną nomenklaturę, która powinna być zawsze spójnie odwzorowywana w dokonywanych przekładach. Dzięki wytrenowaniu systemu na starannie wyselekcjonowanych dokumentach oraz tekstach specjalistycznych dostarczonych przez klienta zapewniamy bardzo wysoką jakość tłumaczeń. Dołączenie dodatkowych funkcji: słownika dziedzinowego, pamięci tłumaczeń oraz podręcznego translatora krótkich fragmentów tekstu umożliwia wygodne posługiwanie się rozwiązaniem w różnych scenariuszach użycia.

Opis problemu

Pracownicy firmy EY Polska zauważyli, że większość tłumaczonych przez nich dokumentów zawiera specjalistyczne słownictwo, które często powtarza się w okresowo generowanych dokumentach. Dotyczy to zarówno prezentacji multimedialnych, jak i długich dokumentów tekstowych tworzonych na potrzeby doradztwa czy audytu. Tłumaczenie ludzkie pociąga za sobą konieczność ponoszenia wysokich kosztów, a jednocześnie nie zapewnia spójności tłumaczenia terminologii specjalistycznej – zwłaszcza jeśli jest ono realizowane przez różnych tłumaczy. Pracownicy firmy EY doszli do wniosku, że proces tłumaczenia może zostać znacząco usprawniony dzięki odpowiednio skonstruowanemu systemowi informatycznemu.

Opis rozwiązania

Posługując się olbrzymim zestawem starannie wyselekcjonowanych dokumentów prawniczych, doradczych i audytorskich, zgromadzonych z wykorzystaniem rozmaitych zasobów międzynarodowych oraz stosunkowo niewielkiego pakietu dokumentacji dostarczonego przez samego klienta, wytrenowaliśmy system tłumaczenia automatycznego metodą sztucznych sieci neuronowych. Ostateczny kształt systemu, w którego skład wchodzą: translator specjalistyczny, pamięć tłumaczeń przechowująca wszystkie dotychczasowe tłumaczenia, słownik dziedzinowy oraz translator podręczny, został opracowany zgodnie z życzeniami jego faktycznych użytkowników – celem zapewnienia im jak najwyższego komfortu pracy.

Korzyści

 • bardzo znaczące zmniejszenie kosztów tłumaczenia
 • skrócenie czasu tłumaczenia długich dokumentów
 • eliminacja dodatkowych czynności z udziałem tłumaczy zewnętrznych
 • eliminacja ryzyka przeoczenia rażących błędów merytorycznych
 • przyspieszenie przygotowania prezentacji dla klientów obcojęzycznych
 • ujednolicenie tłumaczeń specjalistycznej nomenklatury finansowo-księgowej związanej z doradztwem finansowo-księgowym i czynnościami audytorskimi

Jeśli działasz na arenie międzynarodowej i uważasz, że czas to pieniądz, zgłoś się do nas. Pomożemy Tobie zbudować system tłumaczeń specjalistycznych przygotowany specjalnie na potrzeby reprezentowanej przez Ciebie branży. Ułatwi to Twojej firmie dalszą ekspansję na nowych rynkach.

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach i pomysłach na ich rozwiązanie!

nEYron

Technologie

 • Marian
 • CakePHP
 • MySQL
 • Bootstrap
 • Javascript
 • CSS
 • Vue.js
 • Java
Translator<br/><small>zbudowany na sieciach neuronowych</small> Nasz translator